čtvrtek 28. března 2013

Recenze - Vítězství poražených


Zkrachovali jste, žena vás opustila, syn, o kterém si myslíte že je váš váš není a celé se vám to zdá na houby, tak se prostě rozhodnete, že narazíte autem do něčeho tvrdého a už vás nikdo neprobere. Takovéto myšlenky měl hlavní hrdina 10. románu autorky Jitky Henrykové Vítězství poražených předtím, než mu došlo, co dělá, ale už to bohužel nešlo zastavit.Po nárazu však nezemřel, i když se to tak na první pohled může zdát. Krásné až omamné světlo, které Eliu zve k sobě a klid který nachází je něco, co přeci na zemi nemůžete zažít. Z tohoto skvělého pocitu našeho hrdinu však vytrhne jeho ošetřovatel a později kamarád, který nejenže o světlu chce vyprávět, ale dokonce se světlem spolupracuje.

Elia je však stále bez firmy a bez ženy. Ve společnosti kde pracoval, měl zaměstnané jen samé sirotky z místního dětského domova, kteří vyrostli a nemají kam jít. Kdo se o ně postará, když je teď mrzák? Naneštěstí mu do života vstoupí další dva "sirotci" a Elia se musí smířit s tím, že jeho poselství na tomto světě ještě neskončilo.

JITKA HENRYKOVÁ


Autorka studovala filmovou dramaturgii v Praze, pracovala nějaký čas jako dramaturg, psala divadelní a rozhlasové hry později romány s útočným humorem zaměřené proti diktaruře, proti materialismu, násilí a válce. Patřila k tak zvaným „šuplatovým“ autorům. Jediné honoráře byly výslechy. Teprve od roku 1965 mohla díky politické oblevě začít vydávat. Její hry vysílal pražský, bavorský a hamburský rozhlas. Po sovětské okupaci emigrovala do Švýcarska, nejdřív do Curychu, potom do Lugána. Tam zjistila, že má schopnost léčit energií a otevřela si bio-energetickou praxi. Napsala devět románů.

Vítězství poražených

Hrdina románu Elia, přišel o firmu a po těžké autonehodě, leží v nemocnici. Zde se setká s psychoterapeutkou, jež se ho pokusí uvést do hypnotického stavu. Další průběh událostí překvapí všechny aktéry....


Knihu mi na recenzi poskytlo knihkupectví Martinus.cz . Děkuji


Žádné komentáře:

Okomentovat